Android

Hızla gelişen oyun çılgınlığının ve özgürlüğünün çeşitli platformalar için önemli bir değeri vardır. Android oyun programlama işlemlerinde öncelikle tüm senaryoya gereklidir. Kodlama işlemleri kadar senaryonun sonuna ihtiyaç vardır. Başladığınız andan itibaren sonunu görmediğiniz işlemlerde her zaman sürprizler çıkabilmektedir.

Oyun yazılırken;

Bir oyunu daha doğrusu uygulamayı kodlarken olası hataları engellemek adına gidiş yolu belirleriz. Öncelikle bize ihtiyaç olan üyelerle ilgili kısımları çözmemiz gerekir. Her işin temelinde bu vardır. Daha sonra çok oyunculu ya da tek oyunculu sistemlere göre yazılımı ilerletmeye başlarız. Alfa ve beta testlerinden geçirir teslim ederiz.

Android Oyun Yapma

Android oyun yazarken kullanmak istediğimiz yazılım dilini ve öğeleri özenle seçeriz. 2D ve 3D için kullanacağımız grafikler eş zamanlı olarak yazılım devam ederken tasarlanmaktadır. Bu sebepten dolayı büyük bir ekip ile uzmanlık alanlarına göre dağılım yapmaktayız. Oyun yazılımları için gerekli algoritmaları tespit etmek ve bunu yazmak normal programlara göre daha zordur.

Android Market

Yapılmış oyunlar için Google Play Store market hesabınızın olması gereklidir. Bu hesap için google hesabınız ile 25$ karşılığında market hesabınızı açabilirsiniz.

Android Para Kazanma

Admob: Android uygulamalarınızda Admob kazanç modeli ile reklam yayınlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Türkiye için 200 TL ödeme alt limiti bulunmaktadır. 200 TL kesinleşmiş bakiyeyi geçtiğiniz taktirde ödemeleriniz belirttiğiniz banka hesabınıza yatacaktır.

Uygulama Satın Alma: Ücretli uygulama satarak para kazanabilirsiniz. Ödeme alma limiti play store console hesabınızdan alabilirsiniz.

Uygulama İçi Satın Alma: Android uygulamalarınızda uygulama içi satın alma yöntemi ekleyerek uygulamanızdan satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme alma limitiniz 20TL olarak belirlenmiştir. 20 TL kesinleşmiş ücretiniz olduğu taktirde belirttiğiniz banka hesabınıza ödeme işlemi gerçekleşecektir.

*Google fiyatlarda değişiklik yapabilir.

Sıkca Sorulan Sorular